Gyermekeink élete manapság minden korábbinál nagyobb mértékben az online világban zajlik, a barátokkal való szocializációtól a videójátékokon át egészen az oktatásig.

Hogyan segíthetjük őket, hogy az online technológiák nyújtotta lehetőségekből biztonságosan hozhassák ki a maximumot?
Első és legfőbb tanácsunk, hogy folytassunk nyílt kommunikációt a gyerekkel!

Jó kiindulási pont lehet, ha a gyermekkel közösen listát készítünk az online jelenlétre/viselkedésre vonatkozó elvárásainkról.

Néhány szempont, amit ehhez érdemes figyelembe venni:

👉 Korlátozhatjuk például, hogy gyermek csak a házi feladat vagy a házimunka végeztével játszhat vagy használhat közösségi médiát, és előre meghatározhatjuk, hogy mennyi időt tölthet online.

👉 Ellenőrizzük azon weboldalakat és mobil applikációkat, amelyekhez a gyermek hozzáfér, és döntsük el, hogy ezek megfelelőek-e számukra!

👉 Határozzuk meg, hogy milyen információkat és kivel oszthat meg! A gyermekek általában nincsenek tudatában annak, hogy amit online posztolnak az publikus és véglegesen hozzáférhető mindenki számára.

👉 Tudatosítsuk benne, hogy kiknek kell jeleznie, ha problémába ütközik az Interneten, például a szokatlan felugró ablakokat, ijesztő weboldalakat és ha valaki furcsán vagy zaklatóan lép fel vele szemben! Rendkívül fontos, hogy a gyermekek ezekről tudjanak beszélni egy számukra megbízható felnőttel.

👉 Meg kell tanítanunk gyermekeinek, hogy úgy bánjanak másokkal az online térben ─ akárcsak a valóvilágban ─ ahogy azt szeretnék, hogy velük is bánjanak: tisztelettel és mások méltóságának tiszteletben tartásával.

👉 A gyermek legyen tisztában azzal, hogy az emberek az Interneten nem feltétlenül olyanok, mint amilyennek mutatják magukat, és nem minden információ pontos és hiteles.

👉 Határozzuk meg, hogy a családban ki és mit vásárolhat online ─ értve ezalatt a játékon belüli vásárlásokat is!

#nki #tudatosítás

A békepárti győzelem rövid időn belül kézzelfogható eredményt hozott.
Orbán Viktor megegyezett a NATO-főtitkárral: sem embert, sem pénzt, sem fegyvert nem küldünk a háborúba.

Meghívó!
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szeretettel meghívja Önt az „ESG – Veszély vagy lehetőség? Magyarország fenntartható gazdasági konferenciája” című nemzetközi rendezvényére!

IDŐPONT:…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média