️VÁLTOZATLAN A PÁRTVERSENY ÁLLÁSA

Változatlan a pártverseny állása szeptember vége óta: változatlanul vezet a Fidesz-KDNP (46 százalék) a Tisza Párt (35 százalék), a Mi Hazánk (6 százalék) és a Demokratikus Koalíció (5 százalék) előtt. Továbbra is négypárti parlament alakulna, ha most vasárnap tartanák az országgyűlési választásokat.

Változatlanok az erőviszonyok az egy hónappal megelőző eredményekhez képest a Nézőpont Intézet által az európai parlamenti vitát követő héten, október 14-17. között készített közvélemény-kutatás alapján. Különböző közvélemény-kutató intézetek különböző bázisokon publikálnak pártpreferencia-kutatási eredményeket, ezért a megszokottól eltérően a legvalószínűbb listás eredmény mellett a mások által bevett teljes felnőtt népesség és biztos szavazó pártválasztók bázisán is bemutatjuk az egyes pártok támogatottságát.

A teljes felnőttkorú, egyben választókorú népességben 36 százalékos népszerűségnek örvend a Fidesz-KDNP. A Tisza Párt 25 százalékos, a Mi Hazánk Mozgalom 5 százalékos, a Demokratikus Koalíció pedig mindössze 3 százalékos szimpatizánsi körrel rendelkezik. Ez a bázis azonban nem feleltethető meg a választási versenyhelyzet arányainak, hiszen sem a választáson való részvétellel, sem pedig a rejtőzködő szavazókkal nem számol.

A Nézőpont Intézet által használt legvalószínűbb listás eredmény minden, a választáson való részvételét biztosra ígérő válaszadót figyelembe vesz. Azon rejtőzködő szavazókat, akik valamilyen okból nem mondják meg pártpreferenciájukat, egyéb válaszaik alapján statisztikai módszerrel azonosítja be. A bevallott és beazonosított szavazók pártpreferenciája alapján a Fidesz-KDNP legvalószínűbb listás eredménye 46 százalék lenne, mely nagyjából az árvíz előtti (45 százalék) és alatti (47 százalék) támogatottságának felel meg. A Tisza Párt legvalószínűbb listás eredménye (35 százalék) tizenegy százalékponttal maradna el a kormánypártokétól, mely azonos az árvíz előtti eredményével. Az ellenzéki pártok közül ezen felül csak a Mi Hazánk Mozgalom (6 százalék) és a Demokratikus Koalíció (5 százalék) jutna be a parlamentbe.

Több közvélemény-kutató is a legvalószínűbb eredmény leírására használja a „biztos szavazó pártválasztók bázisát”, azaz azok körében mérik össze a pártok támogatottságát, akik biztosra ígérik részvételüket a választáson és meg is neveznek egy pártot, akire szavaznának. Ezen a bázison a Fidesz-KDNP 49 százalékon áll, mögötte a Tisza Párt 34 százalékkal, a Mi Hazánk Mozgalom 5 százalékkal, s ezen modell alapján a Demokratikus Koalíció (3 százalék) pedig be sem jutna a parlamentbe. Ezen a bázison azonban nem veszik figyelembe azokat a választókat, akik részt vennének a választáson, de valamilyen oknál fogva nem mondják el pártpreferenciájukat, azaz rejtőzködnek.

A közlemény az alábbi linken olvasható:

https://nezopont.hu/valtozatlan-a-partverseny-allasa/

Spanyol EP képviselő:
,,Orbán Viktor olyan figura, akit az Európai Bizottság azért ütlegel, mert azt képviseli és tükrözi, amit sok európai átlagember érez.
Mi ezért a munkáért és ellenállási…

Jogunk van ahhoz, hogy a jelenkor válságaira a magyar érdekeket szem előtt tartva, magyar válaszokat adjunk, ez alapvető szuverenitási kérdés!

Az lehetetlen, hogy a mi országunkat, a mi sorsunkat, sőt…

Patrióta szellemi honvédők Európáért - ez az idei EuCET konferenciánk témája!
Az eseményt október 25-én rendezzük Budapesten, magyar és külföldi konzervatív szereplők jelenléte mellett.
Kövessék a…

“Ragadjon a kultúra”. Vári Zsolt festőművész és felesége, Vári-Hegedűs Olga látogattak ma meg. A roma művészek helyzetéről és a hátrányos helyzetű fiatalokról beszélgettünk.

Napló/2572: Fogadóóra Móricgáton.
Témák: sportrepülőtér lehetősége Izsákon, hungarikumokat megformázó tészta az Izsáki Házitésztánál, Pálfy Gusztáv életművének elhelyezése, jászszentlászlói helyi…

Beszédem az Európa Tanácsban.

🤝 Mi abban az egységben hiszünk, amely a nemzetállamoknak köszönhetően sokféle, és nem a központilag meghatározott, nemzeti érdekekkel szembemenő bürokratikus szabályok…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média