Az
M1…
MIÉRT NYERTE MEG A FIDESZ A PRIDE KÖRÜLI VITÁT?
Orbán Viktor csapdába csalta az ellenzéket, úgy, hogy azok ezt észre sem vették. Csak a tüntetés megrendezésére koncentráltak, nem pedig annak következményeire. S ami a legfontosabb: figyelmen kívül hagyták a közvéleményt!
A számok a miniszterelnököt igazolják: a választók többsége az ő oldalán áll ebben a kérdésben, s a gyermekvédelem érdekében ellenzi a Pride-felvonulás megtartását. Sőt: a Pride-ot ellenzők tábora (51 százalék) még a Fidesz-tábort (44 százalék) is meghaladja. Márpedig a többséget képviselni demokráciában mindig a nyertes pozíció. Rég nem hibázott ekkorát az ellenzék. A hangos szervezkedés, a felvállalt törvénysértések, s az intenzív jelenlét miatt az ellenzék eggyé vált a Pride-dal, amelynek támogatása kisebbségi álláspont Magyarországon.
Jól foglalta össze a Mandiner: Orbán Viktor mesterterve bevált.
Ugyan tény, hogy az ellenzék sok embert vonultatott fel tegnap az utcán, a sok ember azonban nem automatikusan a többség. Valójában az ellenzék tegnap beszorult egy kisebbségi pozícióba!
Ezt a Fidesz és maga Orbán Viktor is jól ismeri: 2002-ben vagy 2006-ban is rengeteg támogatóját tudta mozgósítani a mai kormánypárt, az utcán a fideszesek sokan voltak, de a szavazóurnáknál kevesen!
Orbán mesterterve egyszerű: a 2026-os választást akarja megnyerni, amihez a többséget kell maga mögé állítania. A Pride napja pedig újabb lépés volt a többség felé vezető úton.
De a történtek még egy dolgot bizonyítottak. Mivel az ellenzék Ursula von der Leyen és többi brüsszeli képviselő támogatásával rendezték meg a tegnapi felvonulást, a kormányoldal sokszor emlegetett kritikáját is visszaigazolták: valójában Brüsszel érdekei szerint járnak el. Erős bizonyíték került a Fidesz kezébe, hogy ez egy bábellenzék, amely választási győzelme esetén bábkormányt alakítana.
Az
M1…
️
️
️
Pár gondolat a Pride kapcsán.
A szombati provokációval azt akarták elérni, hogy a kormány erőszakosan lépjen fel. Azt akarták, hogy úgy lépjen fel, mint a 2010 előtti baloldali kormány: könnygázzal,…
Magyar Péter és pártja készséggel végrehajtaná Brüsszel háborús tervét: Ukrajna uniós csatlakozása nem békét, hanem új frontvonalat jelentene – épp itt, Közép-Európában.
Irán már megtapasztalta: egy…


Mi a szombati budapesti Pride-tüntetés legfőbb üzenete 


– Az ellenzék eggyé vált a Pride-dal. Amit a felmérések szerint Magyarországon a többség ellenez!
– Míg az ellenzék hangosan ünnepli saját,…
️
️
️ Andrej Babis továbbra is jelentősen vezet! Ő lehet a következő cseh kormányfő! 


Csehországban október elején tartanak parlamenti választást. 


A Babis vezette ANO több mint 10 százalekpontos…
Ejnye Lázár úr! Tépkedjük a vezetéket? 



Ha esetleg lenne benned kétség, hogy a tegnapi pride miért nem lett feloszlatva, olvasd el a kommentben lévő cikket!
️
Babis lehet a következő cseh kormányfő!
️
️
️ Andrej Babis továbbra is jelentősen vezet! Ő lehet a következő cseh kormányfő! 


Csehországban október elején tartanak…