A Ráckevei-Soroksári-Duna-ág (RSD) mai arculatát az 1910-26. között végrehajtott folyócsatornázással alakították ki, de már az 1870. évi X. Törvénycikk alapján elkezdődött a mederrendezés.
Legfontosabb elemei a Kvassay Vízlépcső Tassi Hajózsilip és Duzzasztómű (Kvassay- és a Tassi- hajózsilip).

Emlékezetes, hogy 1730 és 1830 között a mai Budapest alacsonyabban fekvő részeit, köztük Csepelt 12 nagy árvíz pusztította. Az 1838. évi "Pesti" árvíz alkalmával a Duna felső szakaszán megkezdődött hóolvadásból kiinduló árhullám a Csepel-sziget felső csúcsának térségében jégtorlaszt emelt, s ennek következtében a visszaduzzadt víztömeg elöntötte az akkori Pest, Buda, Óbuda városokat és Csepel községet.

A 2013-as árvíz már nem okozott nagyobb károkat Csepelen, bár a szennyvíztisztítónál, a Szabadkikötőnél és a hárosi ártéri lakórészeken azért megerősített védekezésre és kárelhárításra is sort kellett keríteni. A mostani árhullám nem okoz ekkora veszélyt.
Csepel biztonságban van!

Év végi nagyinterjú az Indexen

"Egy dolgot nem szeretünk: a kompország kifejezést. Ami biztos, hogy mi itt állunk szilárdan, nem kompozunk. Magyarország inkább kikötő, erős hullámtörőkkel. Ez a mi…

Magyarország energiaellátása STABIL LÁBAKON áll, mert megbízható partnerektől vásárol energiahordozókat, és azokat megbízható partnerek szállítják hazánkba

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média