Ma reggel a KIMBA-ban kezdek. Nagyon hiányzik Szabics Lajos és felesége, Erzsike, akik a gondnoki teendőket látták itt el nyugdíjba vonulásukig. Tavasszal haza költöztek Karcagra. Hétvégén a birkafőző fesztiválon találkoztam velük, ahol rackajuhból készítették a hungarikumnak számító pörköltet. Kiválóra sikerült.
Újabb siker: mentesítést ért el Magyarország a 11. orosz szankciós csomag hatásai alól. A budapesti orosz metrószerelvények karbantartása nem áll le. 💪🇭
Európa egyre közelebb sodródik a katasztrófához - minden értelemben, sajnos. Most még meg lehetne előzni a még nagyobb bajt és meg lehetne menteni sok ezer életet, de ehhez ki kellene törni a háborús…
Agrár diplomáciai nagyüzem Luxemburgban . Tárgyalások lesznek a német és francia agrárminiszterrel , az öt front ország miniszterével az ukrán gabona import kapcsán , mert Luxemburgban is a magyar…
Repül a nehéz... A karcagi hétvége rendkívül finom és nemes húsétkei után palacsintát kértek szépen tőlem: kakaópor, meggylekvár, eperpüré és Nutella (brrr!) az elvárt töltelék.