157 éve született Urmánczy Nándor. Jancsó Benedekkel, Ugron Gáborral és Sebess Dénessel együtt 1918 november 9-én megalakították a Székely Nemzeti Tanácsot, 1925-ben pedig meghirdette az Ereklyés Országzászló Mozgalmat.Csepelen 1938-ban avatták fel az országzászlót, amit 2012-ben építettünk újjá.
/posztok.hu
️


