“Érd utol a TEVEHAJCSÁRT! Érd utol a TEVEHAJCSÁRT!”
️ Így bíztatta egy német edző Tokióban a versenyzőjét tegnap a férfi kerékpárosok időfutama közben.
️ Az élő közvetítésben kétszer is tisztán lehetett hallani. A német bringás előtt egy algériai, illetve egy eritreai olimpikon tekert. Utólag az edző sem tagad(hat)ta, hogy a két afrikait gúnyolta tevehajcsárnak. Színtiszta rasszizmus.
️Németországban botrány van, de az edzőt (egyelőre?) nem zárták ki az olimpiai csapatból, nem küldték el a válogatottól. (Bezzeg, amikor a Hertha kapusedzőjeként Petry Zsolt megfogalmazta a véleményét a bevándorlásról egy interjúban. Mondjuk, ő nem német…)
️Napról napra bebizonyosodik, hogy a nyugati világ egy (tudják milyen színű…) mázzal leöntött valami, de valójában egyáltalán nem az, aminek láttatni próbálják.
️A nyakamat tenném rá, hogy a magyar küldöttség közelében nincs, nem volt és siha nem is lesz olyan edző, aki tevehajcsározna, vagy hasonló módon bélyegezne meg másokat a pálya széléről.
️Ne feledjük, a német csapat mottója: tolerancia, tisztelet és sportszerűség! Milyen jól hangzik…
☝️Tessék menni a sarokba egy kicsit még térdelni!
Fotó: részlet a német tv közvetítéséből, a képen a tevehajcsározó edző és a versenyzője;
/posztok.hu


-os virágosrét?






️ tankolás Tatárföldön
