️Német kancellár: ,,Az EU intézményei is tartsák be a saját szabályaikat!”
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Érték - Sarlós Boldogasszony kápolna Máriakálnokon
Legendák mesélnek a máriakálnoki kápolna történetéről.
Egyik legenda szerint egy arrafelé dolgozó halászember talált a forrás közelében egy Mária képet, és azt hazavitte. Otthonában csodájára jártak e képnek, de később visszavitte a forrás közelébe és ott egy épületet emelt a szentkép elhelyezésére, önmagának pedig egy kis házikót, s ott maradt remetének a kép mellett.
Másik verzió szerint egy katona ment a forráshoz, a sebeit gyógyítani. Egy nem katolikus vallású katonatiszt kinevette a csodaforrásban hívő embert, de rövid időn belül az ő lába is kisebesedett. Elkeseredésében visszament a forráshoz, és ott a Szűzanya segítségét kérte. Ő is meggyógyult.
Harmadik változat szerint egy katona talált egy Mária képet és szobrocskát a forrásnál, amit a falu templomának átadott. Megmagyarázhatatlan módon a kép és a szobor eltűnt a templomból és ismét a forrás közelében találták meg. Ezért úgy határoztak, hogy állandó láthatás miatt a forrás mellett helyezik el.
Az ártérben fekvő kis építményt az áradás többször elöntötte, de mégsem a víz, hanem 1873-ban tűz pusztította el. A mennyezet leszakadt, az oltárkép elégett, de a Mária-szobor csak megpörkölődött. A mai középtornyos egyhajós épület 1874-ben készült a román építészet stílusjegyeinek felhasználásával.
Mára a kis kápolna neves búcsújáróhellyé vált. Évente több tízezren zarándokoltak el ide gyógyulást keresve.
Ha idejük engedi, látogassanak el Önök is a kegyhelyhez, melynek közvetlen közelében található a Falumúzeum és a máriakálnoki Rozárium is!