️
Ma a Mecsek szívében jártam
️
Pécsett ma megálltunk egy pillanatra: aratás után vagyunk, az új kenyér az asztalon, a búza a csűrben.
Ilyenkor kell megkérdeznünk: Hogyan tovább
️ A Baranyai Agrár Napon…
Import helyett legyen hazai a csemegeszőlő is 
Mi kell a sikeres üzlethez?
Ötlet
Háttér
Piaci igény
Pécsett mindegyik biztosított, így ma csenegeszőlő-mintakertet avathattunk
️ a mintaültetvény létrehozása és üzemeltetése hozzájárul ahhoz, hogy a jövőben az import termékek helyett a hazai csemegeszőlőből válogathassunk
Hogyan segíti mindezt a ma átadott mintakert?



Sok más gyümölcskultúránkhoz hasonlóan a csemegeszőlő-termesztés sikeressége és jövedelmezősége főként a termésbiztonságon alapul
Hazánkban egyedül Pécsett folyik világszínvonalú rezisztenciatermés, amely célja: a környezettudatos, fenntarthatóbb szőlő- és borágazat megteremtése, megerősítése.
Mindezt szolgálja a kutatóintézet a 2️⃣2️⃣ új rezisztens szőlőfajta bejelentésével és használatával
A korszerű kísérleti szőlő ültetvények nemcsak a Pécsi Tudományegyetemen az oktatáshoz szükségesek, hanem ahhoz is, hogy megalapozott válaszokat adhassunk a csemegeszőlészek szakmai kérdéseire 👉 mindezzel pedig egy olyan gyakorlatban hasznosítható tudásanyag keletkezik, amely válasz a jelen és a jövő kihívásaira.
: Pelsőczy Csaba
️
Ma a Mecsek szívében jártam
️
Pécsett ma megálltunk egy pillanatra: aratás után vagyunk, az új kenyér az asztalon, a búza a csűrben.
Ilyenkor kell megkérdeznünk: Hogyan tovább
️ A Baranyai Agrár Napon…

2024-ben a gazdasági növekedés újraindítása a cél.
(Orbán Viktor)
2024 a növekedés éve. 


️Friss hír
️Új, korszerű szabályozás is szolgálja Magyarország gázellátásának biztonságát!
️
A tavalyi tapasztalatokra tekintettel újította meg a földgázellátás esetleges zavarainak kezelését célzó…
Tehetséges fiatalok, sikeres Magyarország! 
Az előttünk álló regionális és globális kihívásokról beszéltem a Mészáros Alapítvány konferenciáján.
A szervezet hét év alatt mintegy 1200 diákot támogatott,…
Napló/2111: Az “István, a király”, a legendás rockopera a Papp László Sportarénában. Az előadás közben és után az visszhangzott bennem, hogy: “Szörényi a király!”
Jelenleg 4,8 millió ember dolgozik, míg 2010-ben 3,6 millió ember dolgozott.
Megvédjük a magyar munkahelyeket!
Megvédjük!
Ez nincs odaírva az emberek fizetési papírjára: ma minden magyar család 181 ezer forint támogatást kap minden hónapban a fizetésén felül.
Ezért fontos, hogy megvédjük a…
Immár hagyományos módon augusztus utolsó hétvégéjét Rómában töltöm a katolikus törvényhozók nemzetközi találkozóján. Hitben és hivatásban megerõsítõ alkalom: nem vagyunk egyedül, együtt állunk ki…