Ma elindul az eddigi legnagyobb hazai napelemes pályázat. 35 ezer család kaphat 100 százalékos, vissza nem térítendő támogatást. A 200 milliárdos pályázat az átlagbér alatt keresőket segíti, és az is szempont, hogy hány gyereket nevelnek.

Kétféle műszaki megoldásra lehet pályázni:

1. A saját fogyasztást fedező, tetőre helyezett napelemes rendszerre lehet igényelni legfeljebb 2,9 millió forintot.

2. A tetőre helyezett napelem mellett hőszivattyús fűtési rendszer, villamosenergia-tároló beépítése és nyílászárók cseréje is benne van. Erre legfeljebb 11,3 millió forint kapható.

További fontos tudnivaló az, hogy energetikai tervezésre eddig a támogatás öt százalékát lehetett fordítani, ezt most 10 százalékra emelték.

A pályázat Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala megyékben indul, de a következő hetektől valamennyi megyében lehet majd pályázni. Az igényléseket az ügyfélkapun keresztül lehet benyújtani.

A napelem-telepítési program több stratégiai célt is szolgál: segíti a saját lábon állást az energiaellátásban, csökkenti a környezetre nehezedő terheket, és jelentősen csökkentheti a családok kiadásait.

Hátráló és fogyatkozó Unió helyett cselekvő, erős és bővülő Európát!

Mi, a V4-ek erős szövetséget alkotunk az EU-ban. A sok közös munka nyomán pedig barátságok is köttetnek. Ma este a cseh, a lengyel és a szlovák kollégámmat itthon látom vendégül egy jó vacsorára

Továbbra is a gázellátás biztonságának fenntartásáért és fejlesztéséért dolgozunk!

️ Célunk az energiafüggetlenségünk stabilizálása. Hazánk érdeke az, hogy a megfizethető árak mellett egy…

✍️Orbán Viktor Szamizdat 14. címmel megjelent írásában rámutat arra, hogy a Németország és Közép-Európa közötti törésvonalat a 2015-ös migrációs válság nyitotta meg.

Ekkor derült ki ugyanis, hogy míg…

A Vidékfejlesztési Kormánybizottságban együttes erővel azon dolgozunk, hogy megerősítsük a magyar agráriumot. S hogy mindenki úgy érezze , nyertese ennek a folyamatnak éljen akár a legkisebb…

Nagyon durva két év van mögöttünk… Sőt, az elmúlt másfél évtizedben ez már a második világgazdasági válság amit végigcsinálunk.

Hasonlóságok azonban vannak bőven: a jobboldal intézkedései mindkét…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média