Ma aláírtam a Méhészeti Ágazati Programról szóló miniszteri rendelet módosítását.

Ebben az évben az eddigieknél is nagyobb támogatásra számíthatnak az agrárium legkisebb szereplői.

Mézet lehet importálni, beporzást viszont nem, éppen ezért kiemelten támogatjuk a méhészeti ágazat szereplőit!

A 2023 és ’27 közötti időszakban a méhészeti ágazat a hazai társfinanszírozással együtt mintegy 42,7 millió euró támogatásban részesül.

A méhcsaládok egészségi állapotának javítása céljából a kormány külön támogatást nyújt, évente 1000 forintot méhcsaládonként.

Magyarországon az EU-ban egyedülálló módon állatjóléti támogatást is igénybe lehet venni, ennek mértéke 30 euró méhcsaládonként. A 2025-2029 közötti teljes keret 29 milliárd forint, ami évente 5,8 milliárd forint forrást jelent a gazdálkodók számára.

2021-től a méhészettel foglalkozók rendkívül kedvező adózásban részesülnek.

A 3,5 tonna feletti tehergépjárművet használó méhészek visszaigényelhetik a tehergépjármű fenntartási költségének nagy részét.

Hazánk kezdeményezésére a méhészek és a fogyasztók érdekében változnak a mézjelölési szabályok. Így a mézesüvegeken kötelező feltüntetni a méz származási helyét és pontos százalékos arányát az unióban is.

A gazdálkodókat a tudatos fogyasztói döntéssel is támogatni tudjuk. Ennek érdekében ne csak így télen az influenza időszakban, hanem egész évben fogyasszunk magyar mézet!

A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet (NSZI) munkatársaival szakmai egyeztetés volt ma az Államtitkárságon. A megbeszélés kiemelt témái a fogyatékossággal élőket érintő pályázatok voltak.

Beavatkozhat a magyar választásba az ukrán titkosszolgálat

Magyar Péter azt állítja, hogy nincs tiszás megszorítócsomag.

Peti!
De.
Van.
Brüsszel diktálta, a balos “szakértőid” írták le, és te hajtanád végre.
A tiszás bírók ebből nem fognak kivakarni.

Felcsuti Péter…

22 milliárd eurónyi behozatal vs. 3-4 milliárd eurónyi kivitel.
Mi is a baj a Mercosur-megállapodással?
Hogy jön ehhez az EU-ukrán megállapodás és az új költségvetés?
Miért nyújtunk be új…

A baloldal új köntösbe csomagolja a megszorításokat: a baloldali egészségpolitikai szakértője, Kincses Gyula új néven vezetné vissza a vizitdíjat.

Brüsszel tervét jól ismerjük, amelyhez a Tisza párt személyében bábot is találtak.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média