️Összehangolt fellépés az aranyszínű sárgaság ellen!
🤝 Ma fogadott Nagy István miniszter úr, hogy áttekintsük a legfontosabb, agrárkereskedelemmel és borral kapcsolatos ügyeket.
A hazai szőlőültetvényeket fenyegető aranyszínű sárgaság nevű betegség ellen a minisztérium gyorsan lépett: már kész a cselekvési terv, és rövidesen a kormány elé kerül. Ez hatékonyan fogja támogatni a gazdákat az itthoni védekezésben.
Egyetértettünk abban, hogy a védelmet európai szintre emeljük, hiszen az amerikai eredetű szőlőkabóca, amely a kórt terjeszti, nem ismeri sem az ültetvények, sem az országok közötti határokat. Miniszter Úr a kormányok képviselőit tömörítő Tanácsban, én pedig az Európai Parlamentben, a bor munkacsoport alelnökeként dolgozom azon, hogy a Bizottság komolyan vegye a helyzetet, és szülessen európai terv a súlyos helyzet kezelésére!
Beszéltünk továbbá a borszektor további kihívásairól, az aláírásra és megerősítésre váró MERCOSUR–EU, illetve az EU–USA kereskedelmi megállapodás magyar mezőgazdaságra gyakorolt negatív hatásáról. Elvárjuk, hogy a vesztes szektorok megfelelő kárpótlást kapjanak Brüsszeltől!
/posztok.hu


Az eső dacára is jó hangulatú családi napot tartott a KDNP Derekegyházon.
Ma lehetőségem volt ellátogatni Európa egyik legrégebbi zsidó iskolájába, a Jesode Hatora – Beth Jacobba.
Az intézmény több mint egy évszázada meghatározó szerepet játszik a vallási és világi tudás…

Éppen 10 éve építettük meg a határkerítést.