Csak őszintén 
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba 

Június folyamán Przewalski-vadlovak utaznak a Hortobágyi Nemzeti Park területéről Kazahsztánba. 
️
A művelet egy több szervezet együttműködésével megvalósuló nemzetközi program része, amelynek során vadlovakat telepítenek vissza a kazah szteppékre, oda, ahonnan még a XIX. században tűntek el.
👬 A programban a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság mellett a Fővárosi Állat- és Növénykert is részt vesz: az intézmény szakemberei vigyáznak a visszatelepítésre kerülő állatok egészségére.
ℹ️ A visszatelepítésről és a szállításról a honlapunkon olvasható közleményben számolunk be:
https://www.hnp.hu/hu/szervezeti-egyseg/termeszetvedelem/2079/a-hortobagyrol-telepitenek-vissza-vadlovakat-kazahsztanba
Vadlovas fotók: Csobán Péter
A sajtótájékoztatón készült képeket Kovács Attila készítette.
/posztok.hu








A tanácskozásnak vége, barátainktól búcsúzunk, a viszontlátásban pedig nem csak bízunk, kapcsolataink erősítésén tovább dolgozunk!
️


️ Kereszténydemokrata teadélután – Felsőtárkányon
A család, a béke és a józan…