Zöld jövő az európai városokban!

Ma részt vettem az Európai Faiskolák Szövetsége budapesti közgyűlésén, amelyet kiemelten fontosnak tartok, figyelembe véve, hogy július 1-jétől én látom el a Mezőgazdasági és Halászati Tanács elnöklését.

Önök tudták, hogy Magyarországon 2023-ban 335 díszfaiskola működött, melyek 2500 hektárnyi területen gazdálkodtak?

Ezek az intézmények több mint ezer embernek állandó, további ötszáznak pedig szezonális munkát biztosítanak, és éves árbevételük meghaladta a 14 milliárd forintot!

Az ökologikus szemléletű zöldfelület-gazdálkodás alapja a faiskolai termelés, ami hozzájárul a városaink élhetőbbé tételéhez.

🤝 A díszfaiskolai ágazat pedig stabil, és középtávon jelentős növekedési potenciállal rendelkezik. A szakma jövője az együttműködésben és szolidaritásban rejlik.

A hazai szakma elismertségét jelzi, hogy az Európai Faiskolák Szövetsége nálunk tartja nyári közgyűlését.

: Pelsőczy Csaba

#HU24EU #zöldfelületgazdálkodás #fásítás #parkok #zöldFalak #környezetvédelem #fenntarthatóság #EurópaiFaiskolákSzövetsége #agrárminiszter #NagyIstván

Mi nem más országokhoz és hatalmakhoz igazítjuk az álláspontunkat, hanem azt nézzük, hogy mi az ország érdeke!

Az idei év második felében Magyarország látja el az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét.

A 2024-es magyar uniós elnökség alatt a fogyatékossággal élőket érintő ügyeknek kiemelt jelentőségük van:…

Nagyváradon, a Szent László Napok keretében indul útjára az elszakított országrészeket, a Kárpát-haza minden szegletét bejáró Wittner Mária Emlékkiállítás.

Helyszín: Nagyváradi vár, Vármúzeum, emeleti…

„A területvédelmi erők szíve és motorja a jó tartalékos katona, aki motivált, szereti a
hazáját, kiválóan ismeri azt a környéket,
ahol él.”

Legújabb toborzókampányunkról,
a NATO-val kötött…

️ Az Európai Uniónak mindenekelőtt Európa békéjét és biztonságát kell szavatolnia. Egykor az alapító atyák is ezzel a céllal hozták létre.

Immáron két és fél éve élünk a szomszédunkban tomboló háború árnyékában. Immáron két és fél éve mondjuk, - hangosan és világosan - hogy ennek a háborúnak nincsen megoldása a csatatéren. Immáron két és…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média