Befejeződik a Tanuszoda építése Mosonmagyaróváron
Sajtótájékoztató keretében mutattuk be ma délelőtt dr. Árvay István polgármester úrral a jelenleg 40%-os készültségi fokú Tanuszoda további terveit. Az örömhírt a napokban megjelent kormányhatározat tette lehetővé, mely szerint több, mint 765 millió forint forrást biztosít a magyar kormány a mosonmagyaróvári Tanuszoda befejezésére. Mindez újabb mérföldkő Mosonmagyaróvár életében!
A kivitelezési tervek alapján a mosonmagyaróvári Tanuszoda üzemeltetőnek történő átadása tervezetten 2025. augusztus végére várható.

A Kormány 2014-ben döntött a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program elindításáról, amelynek célja az volt, hogy a magyar gyermekek európai színvonalú tornatermekben, tantermekben és tanuszodákban sajátíthassák el a mindennapi élethez szükséges testi és szellemi tudást.
E kormányzati szándék teljesülésének két feltétele van:
👉 egyfelől szükséges az úszásoktatást a közoktatás keretei közé integrálni,
👉 másfelől nélkülözhetetlen ennek infrastrukturális feltételeit is biztosítani.
Ami egyben azt is jelenti, hogy a programban megépült Tanuszodák üzemeltetési költségei is kormányzati költségvetésből valósulnak majd meg.

☝️ dr. Árvay István polgármester úr a továbbiakban arról is tájékoztatott, hogy a Tanuszoda megépülésével párhuzamosan a Fácános utca is felújításra kerül.

fotó: Bánhegyi István

Amiről most dönteni kell, ahhoz komolyan kell hozzáállni. Háborúról és békéről, a gyerekeink jövőjéről van szó.

Június 9-én csak a béke, csak a Fidesz!

Ki merjük-e mondani, hogy nem akarunk magyar vért adni Ukrajnában Ukrajnáért? Számunkra a legfontosabb a magyar érdek: ezt a háborút a magyaroknak nem szabad elszenvedniük.

Július elsejétől Magyarország veszi át EU soros elnökségét. Prioritásaink között szerepel Európa versenyképességének és biztonságának erősítése, többek között erről egyeztetett Bóka János miniszter…

🤝 Találkozó Milica Perišić sherpával, a montenegrói kormányfő külpolitikai tanácsadójával.

Az Európai Uniónak egy hiteles, érdemeken alapuló bővítési politikára van szüksége.

Ennek fényében a…

Új 9️⃣4️⃣6️⃣ méter hosszúságú Duna-hidat avatunk június 6-án Paks és Kalocsa között, amelynek Tomori Pál híd lesz a hivatalos neve.

Az új Duna-híd kivitelezésnek köszönhetően Kalocsa és az M6-os…

Támogatjuk a vidéki vendéglátóhelyeket️Éttermek ️, cukrászdák , büfék , kávézók ️kaphatnak fejlesztési támogatást

1️⃣3️⃣ milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média