Felavattuk a Béke szobrát!
Akárhogyan nézem, ez a tiszás gazdasági konvergencia program (magyarul megszorító csomag) elég kemény dolgokat tartalmaz.
Vajon ez lehetett az, amire Tarr Zoltán azt mondta, hogy : „Nem fogok mindent elmondani, mert akkor megbukunk!”
Rengeteg brutális dolgot leírnak, de itt van pár részlet a Tisza gazdasági anyagából:
Progresszív 22-33%-os SZJA-emelést vezetnének be, amivel már a bruttó 416 ezer forint fölött keresőknek is 22%-ra ugrana a személyi jövedelemadója.
Egy átlagos magyar családnak 30%-kal csökkentenék a családi adókedvezményeit.
️ 40%-kal csökkentenék az egyházak által vállalt közfeladatok állami finanszírozását.
Jelentősen emelnék a kis- és középvállalkozások adóterheit, a kisvállalkozásoknak 13,5%-ra, a középvállalkozásoknak 18%-ra emelnék a társasági adóját.
32%-os ÁFÁ-t vetnének ki az 1600 cm3 feletti autókra, azok alkatrészeire, az alkoholos italokra és a dohánytermékekre.
️ 20%-os özvegyi nyugdíjadót vezetnének be.
Bevezetnék az eb- és macskaadót és 4%-os különadót vetnének ki a házi kedvencek termékeire (kutya és macskatáp, macskaalom stb.)
Privatizálnák az egészségügyet és a nyugdíjrendszert: a munkavállaló csak a várható legalacsonyabb nyugdíj és leggyengébb egészségügyi alapellátás esetén is többet fizetne, mint a mostani rendszerben.
/posztok.hu
️
️ Újabb rossz hír a háborúpártiaknak!
Donald Trump az elmúlt napok hatalmas diplomáciai sikereiről számolt be. Úgy fogalmazott, hogy „az Egyesült Államok által kidolgozott eredeti 28 pontos béketervet…
