Mindenki nyugodjon le a picsába!
Az árstop működik!
A valódi tejhez legközelebb álló 2,8%-os SPAR kancsós (=zacskós) 1 literes tej pl. egy hete még 229, tavaly októberben meg 209 Ft volt. Most 245 Ft.
Rákérdeztem, hogy is van ez. Erre kiderült, hogy az árstop nem általában a 2,8%-os tejre, hanem a tejre csak nyomokban hasonlító fehér folyadékra, a 2,8-as UHT tejre vonatkozik.
Megnyugodtam. UHT tejet csak jobb híján fogyasztok, ha valahol kávéval kínálnak és nincs más, amit hígításra beleöntsek. Az éves UHT fogyasztásom nem éri el a fél litert. 2,8%-os kancsós tejből viszont napi fél-egy litert fogyasztok.
De azért nagyra értékelem a kormány igyekezetét, hogy próbál gátat vetni az önmagát fűtő inflációs várakozásnak. A tejpiacon ez - fogalmazzunk visszafogottan - szerény eredményekkel sikerült.
_________________
Korábbi írásom: Központi árstoppolgatás
https://www.facebook.com/mernyo/posts/5132425203475141
/posztok.hu


Orosz energiaminiszter: Ha Európa így folytatja, 300$ lesz egy hordó olaj.
️Ebből a videóból kiderül, hogy kik a felelősei a jelenlegi energiaválságnak.



️MINDIG VAN LEJJEBB…
FIGYELMEZTETÉST ADOTT KI A NÉMET RENDŐRSÉG, mert az utóbbi napokban több Ukrajnából érkező MENEKÜLT NŐT ZAKLATTAK férfiak a berlini pályaudvarokon. 


