Pénteken robbanás történt a tiszaújvárosi iparterületen, a Mol Petrolkémia Zrt. telepén. A detonációt követően keletkezett tűz oltása, és a sérültek ellátása jelenleg is folyamatban van.
Az élő környezetért felelős miniszter bejelentette, hogy megállapodott az osztrák bányatulajdonossal: péntektől teljes mértékben leállítják a Magyarországra irányuló azbeszt-tartalmú kőzet szállítását. „A mai tárgyalásom eredményeként Ausztriából nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet azokból a bányákból, ahonnan eddig szállították”
/posztok.hu

Az előzetes információk szerint pirogáz benzin vezeték robbanás történt a MOL Petrolkémia Zrt. területén.






