Lattmann Tamás nemzetközi jogász megosztotta véleményét a Tisza Alaptörvény-módosításáról. Mint mondta, ez a szövegezés szar, mert „Mi van, ha a köztársasági elnök olyat jelöl, akinek már megvan a 8?”, „Mi van, ha az Országgyűlés egy konstruktív bizalmatlanság indítvány keretében olyat jelöl, akinek már megvan a 8?”, „Mi van, ha a hivatalban lévő éri el a 8-at?”– utalva arra, hogy a Tisza javaslata alapján ne lehessen kormányfő az, aki legalább 8 évig betöltötte ezt a tisztséget.
/posztok.hu


️ Napi történelmi villámkvíz!



