Idén és jövőre összesen 40,9 milliárd forinttal járul hozzáa a kormány a Szeged–Röszke vasúti vonalszakasz felújításához, villamosításához. A jelenleg hatvan kilométeres óránkénti sebességű közlekedésre alkalmas pályaszakaszon 80–120 kilométer per órával járhatnak majd a vonatok.