Hajmeresztő és felháborító költségvetési javaslattal állt elő az Európai Bizottság. Brüsszelben és több európai fővárosban is forr a levegő, a mezőgazdasági termelők tüntetéseket szerveznek, az Európai Bizottság budapesti székháza elé a magyar gazdák trágyát szórtak, tiltakozásukat kifejezve az unió vezetésének új agrártámogatási tervei ellen. Teljesen átalakítanák a földalapú támogatásokat, amiket Ukrajna kapna meg.
Eközben a jelek szerint Donald Trump amerikai elnöknek elfogyott a türelme, és 50 napot adott az oroszoknak, hogy békét kössenek az ukránokkal. Németországban a társadalmi krízis okoz óriási kihívást a kormányoknak, az oktatás ugyanis egyre nagyobb tempóban hanyatlik.
Ezalatt Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő kisebbségi kormányzásra kényszerült, miután két partnere is kilépett a kormányból.
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő Magyar Nemzet YouTube-csatornáján elemzi a globális helyzetet.
/posztok.hu

️





