25 éves a magyar-román közös zászlóalj

A zászlóalj megalakulásának 25. évfordulója alkalmából március végén, Aradon megtartott ünnepségen az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár katonái is részt vettek.

1998. március 20-án, Budapesten állapodott meg Magyarország és Románia egy közös zászlóalj felállításáról, amelynek célja, a két ország katonai együttműködésének elmélyítése, illetve az esetleges békefenntartó és humanitárius tevékenységek támogatása. A parancsoki beosztás átadását követően, Aradon adták át az elismeréseket mindkét nemzet részére. A zászlóalj 25. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen jelen volt Lőrincz Gábor dandártábornok, a Szárazföldi Parancsnokság parancsnoka, valamint Molnár Zsolt ezredes, az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár parancsoka is. A jelenlévő egyházi méltóságok és tábori lelkészek imádságukban a közös zászlóalj eredményeiért adtak hálát és áldást kértek a jövőben is folytatódó együttműködésre.

„A Magyar-Román Közös Békefenntartó Zászlóalj méltó módon képviseli a szakmai tudást és az elkötelezettséget, éppen ezért vált a nemzetek közötti regionális együttműködés egyik legfontosabb eszközévé.” - mondta beszédében Lőrincz Gábor dandártábornok.

A közös zászlóalj katonái minden évben tartanak egy gyakorlatot, amelynek helyszínét a két ország felváltva biztosítja. A zászlóalj vezetése és irányítása a NATO elvek szerint történik és a nemzetek a vezető beosztásokat éves váltással látják el.

Szemenyei Ákos szakaszvezető

Újabb szerzemény: azt a Botka Lászlót is behálózta Gyurcsány, aki korábban még nagy ellenfele volt a baloldalon. Pár éve Botka azt is mondta Gyurcsányra, hogy el kellene tűnnie.

A dollárbaloldalt le kell bontani!

Követeljük a külföldről
👉pénzelt
👉irányított
👉idegen érdekeket szolgáló politikai terrorbrigádok és az őket támogató dollármédia (Telex, 444 stb.) elszámoltatását.…

Lassan több zöld párt van Magyarországon, mint szavazó.
A frissen zölddé vált párbeszédes V. Naszályi Mártát kérdeztem.
🫢Nem sokat mondott.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média