Magyarország mellett még mindig csak néhányan vannak olyan országok, amelyek a hadigazdaság, a hadikölcsön, a hadviselés logikája helyett teljesen más stratégiát javasolnak az EU-nak. Ez a béke, stabilitás, békekötés, békegazdaság. Legutóbb már hárman voltunk, de leszünk még többen is.
Orbán Viktor: A Fidesznél csak a Fidesz jobb. Nincs fontosabb, mint a nemzet jövőjébe vetett közös hit, vagyis a nemzeti egység. És ma ezt csak mi, a Fidesz-KDNP tudja megadni Magyarországnak.