Továbbra is tiltott a home office a MÁV-csoportnál

A sajtó egy része – anélkül, hogy az ÉKM-nél vagy a MÁV-csoportnál meggyőződött volna az állítás igazságtartalmáról – szenzációként közölte egyes szakszervezeti vezetők vágyvezérelt híradását, miszerint az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a tömeges felmondásokat látva „meghátrált” volna, és újra engedélyezte a home office-t a MÁV-csoportnál. Az állítás egyik eleme sem igaz. Sem tömeges felmondásra, sem meghátrálásra, sem a home office újbóli engedelyézesére nem került sor MÁV-csoportnál. Továbbra is általános tiltás van érvényben az otthoni munkavégzést illetően.

Az állam tulajdonosi jogait gyakorló Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) nevében Lázár János arra utasította a MÁV-csoport vezetését, hogy a munkavállalók számára sem most, sem a jövőben nem engedélyezhető a home office, azaz otthoni munkavégzés.

A tavalyi szigorítás hatására minimális, az előző évek fluktuációját nem módosító arányban, összesen 85-en távoztak a közlekedési vállalattól. A tulajdonosi döntéssel Magyarország egyik legszigorúbb home office szabályozását alkotta meg a vállalatcsoport.
Az általános tiltás alól kizárólag Dányi Gábor, a HR területért is felelős pénzügyi vezérigazgatóhelyettes egyedi döntése esetén adható mentesség, elsősorban a 8 éven aluli gyermeket nevelők, az Munka törvénykönyve 294. § (1) bekezdés n) pont szerinti gondozást végző munkavállalók, valamint a különös méltánylást érdemlő élethelyzetben lévő munkavállalók számára.

Ilyen döntésre eddig egyetlen alkalommal sem került sor.

Összevont poszt

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888