A Patrióta első élő videói.
Brutális! 
Hihetetlen!
Nem gondoltuk volna..
Álmainkban sem.
Nagyon köszönjük, hogy ennyien követtétek figyelemmel az élő adásainkat!
Egy nemzetről sokat mesél építészete. Ennek formálójaként a Nemzet Művészévé válni pedig dicsőség!
Ferenczfy-Kovács Attila több mint negyvenéves alkotói munkássága során nemzetközi hírre tett szert, de Budapesten is aktív maradt. Nevéhez fűződik a Terror Háza Múzeum, az Emlékpont Múzeum és a Sorsok Háza épülete.
Lázár Antal az olyan meghatározó építészeti munkái mellett, mint a Corvinus Egyetem új épülete, a Táncművészeti Főiskola vagy a Siemens-irodaház, élénk szerepet vállalt az építészeti közélet alakításában és az új generáció képzésében is.
Mezei Gábor a modernista építészet egyhangúsága ellen lázadva az új, organikus szemléletű belsőépítészek egyik legeredetibb egyéniségeként álmodta meg a makói színházat, a sárospataki Művelődési Házat, de az ő nevéhez fűződik a sevillai világkiállítás magyar pavilonja is.
Azt kívánom mindhárman viseljék még sokáig a Nemzet Művésze címet, az elismeréshez szívből gratulálok!
ÁTADTÁK A NEMZET MŰVÉSZE DÍJAKAT A PESTI VIGADÓBAN
Nyolcan vehették át a legrangosabb magyarországi művészeti elismerésnek számító Nemzet Művésze díjat 2024. november 5-én este Turi Attilától, az MMA elnökétől a Magyar Művészeti Akadémia székházában, a Pesti Vigadóban.
A Nemzet Művésze díj Bizottság 2024-ben Berecz András népdalénekes, mesemondó, az MMA rendes tagja; Ferenczfy-Kovács Attila építész, belsőépítész, látványtervező, az MMA levelező tagja; Kende János operatőr; Lázár Antal építész; Mezei Gábor belsőépítész, bútortervező, az MMA rendes tagja; Tamás Menyhért költő, író, műfordító, az MMA rendes tagja; Temesi Ferenc író, az MMA rendes tagja; valamint Uhrik Teodóra táncművész, táncpedagógus számára ítélte oda a díjat.
Tisztelettel és szeretettel gratulálunk!