A pacal még tegnap elkészült, a kocsonya ma reggelre dermedt meg.
Ady Endre - A szép húsvét
Odukat és kriptákat pattant
S bús árkokig leér a szava:
Ilyen a Husvét szent tavasza
S ilyen marad.
Miért tudjon Ő az embervérről,
Mikor künn, a Tavaszban
Minden csoda csodát csinál
S minden drága fizetség megtérül?
Óh, Tavasz, óh, Húsvét,
Emberek ősi biztatója,
Csak azt szórd szét köztünk:
Állandó a tavaszi óra
S ilyen marad.
Krisztus támad és eszmél,
Odukat és kriptákat pattant.
Van-e gyönyörűbb ennél?
A pacal még tegnap elkészült, a kocsonya ma reggelre dermedt meg.
Indul a sonkafőzés.🧑


Feltámadott!
Indul a sonkafőzés.🧑


Ünnepi ruhába öltözött húsvétra az ország.
Áldott húsvétot, Magyarország!
"Krisztus feltámadt! - Valóban feltámadt!"
Áldott húsvéti ünnepeket mindenkinek!
️
️
🤝 Átérezve a háború okozta szenvedéseket, élelmiszer-adományokat gyűjtünk országszerte. Várunk minden nagylelkű felajánlást, amelyet a görögkatolikus egyházon keresztül juttatunk el Kárpátaljára.
👉…
Boldog Húsvétot!