Nagyon megizmosodtak a kormánypártok!

Február 24-én támadta meg Oroszország Ukrajnát. A háború azóta zajlik. Most nem a háború értékelésével szeretnék foglalkozni, hanem az egyik hatásával. Ez a hatás pedig az, hogy az európai országokban a háború kezdete óta készített felmérések három országban is a kormánypártok, és annak vezetőinek jelentős népszerűség-növekedését regisztrálták. Több országban egyelőre nem készítettek felmérést, vagy éppen nem ismerjük még az eredményét.

Németországban Olaf Scholz szocdem kancellár népszerűsége 5 százalékpontot nőtt, míg az elutasítottsága 5 százalékpontot csökkent. Ennek eredményeként a kancellár megítélése a pozitív tartományba csúszott. Franciaországban Emmanuel Macron elnök támogatottsága olyan magasra emelkedett, hogy az április elnökválasztás a jelenlegi erőviszonyok alapján teljesen lefutott. Macron több mint 20, vagy ennél több százalékponttal vezet bármelyik riválisával szemben. Lengyelországban a kormányzó jobboldali Jog és Igazságosság támogatottsága elérte a 2019-es parlamenti választáson látható arányát. Tehát, ha most választanának a lengyelek, akkor szinte biztosan maradna a jelenlegi kormány.

Jól látszik, hogy a háborús válság eddig az éppen kormányon lévőket erősítette, hasonlóan a koronavírus-járvány elején látható trendhez. A nagy kérdés persze, meddig tart ki ez a lendület, és mi lesz akkor, ha a háború negatív hatásait az érintett országokban is elkezdik érezni.

Csővár, Kosd, Püspökszilágy, Szokolya és Zebegény összesen 835 millió forint kormányzati támogatásban részesült külterületi utak felújítására.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média