Valóban szükségünk van erre a Nyugatra?

Hazudnék, ha azt állítanám, hogy megleptek az Afganisztánban történtek. Ami meglepő volt, hogy ilyen hamar sikerült a táliboknak átvenniük az ország felletti irányítást. Éppen ezért egyáltalán nem zárnám ki, hogy itt valami tervezett akcióról lehet szó. Persze az utóbbira semmi bizonyítékom nincs, de az események szédületes gyorsasága erre engedhet következtetni.

Az elmúlt napokban látott fejlemények kapcsán egy nagyon fontos kérdést érdemes lenne feltenni a magyar közéletben. Mégpedig azt, hogy szükségünk van-e erre a Nyugatra, ahová jelenleg tartozunk? Az Egyesült Államok és a NATO az elmúlt 20 évben soha nem látott összeget költött Afganisztán fejlesztésére, mégis az eddig nehézkesen összerakott államszerkezet úgy omlott össze, mint egy kocsonya. A Nyugatnak 20 év után pont oda sikerült eljutnia, ahol 2001. szeptember 11-én tartott.

Ki kell mondani az Egyesült Államok, az Európai Unió é a NATO hosszú ideje egy hanyatló fázisban van. Mi pedig az 1997-es és a 2003-as népszavazáson örömmel csatlakoztunk ehhez a szövetséghez. Pont ugyanolyan lelkesedéssel dobtuk magunkat a Nyugat ölébe, ahogyan az I. és a II. világháborúba is beléptünk. Az utóbbi eredményét már ismerjük.

Le lehet tagadni, de jelenleg jól láthatóan egy III. világháború zajlik a legkülönfélébb eszközökkel. A Nyugat 2001 óta pedig folyamatos vereségeket szenved, nem az események irányítója, hanem elszenvedője. Egy ilyen helyzetben pedig Magyarország is jól tenné, ha nem a sodródás, hanem adott esetben a rugalmas elszakadás politikáját követné, mielőtt még nagyobb bajba sodródnánk. Szent István óta mindegyik jelentős magyar vezető a Nyugat mellett tett hitet, de az afganisztáni események is azt mutatják, hogy ez a nyugati ideál a világon egyrészt nem képes megvédeni magát, és modellként sem szolgál sokak számára.

A történelem persze nincsen előre megírva. Elképzelhető, hogy idővel a Nyugat magára talál, bár erre egyre kisebb az esély, mivel olyan életellenes ideológiák foglyává vált, amikből egyelőre nem kíván engedni. Persze lehet a sorozatos vereségek idővel sokak ébredését elhozzák, de lehet ez már késő lesz. A III. világháborúban egyelőre a Kelet áll nyerésre, jó lenne, ha most nem a vesztesek oldalára kerülnénk!

Így nyilatkozott a Bush-adminisztráció egyik vezetője 2004-ben:

„Már egy birodalom vagyunk, és amikor cselekszünk, létrehozzuk saját valóságunkat. A történelem alkotói vagyunk ... és ti mindannyian…

Egyre több gazdag, sikeres és befolyásos nő van a világon, de továbbra is jelen van a nemek közötti különbség - OecoGlobus

Az amerikai Forbes magazin 2021-es leggazdagabb dollármilliárdosokat…

Íme a valóság - a baloldali álhírek helyett!
👉Fotókkal, leírásokkal, linkekkel cáfoljuk a baloldal hazugságait! Ezt "meg lehet tapogatni", ezt nem lehet letagadni!

🟢Hiányolod a kórházakat? Ez a videó…

Az elmúlt héten az ország területén - ebben az évben az eddigi legtöbb - 1681 határsértőt tartóztattak föl a rendőrök és a katonák.

Megvédjük Magyarországot!

A Székely Határőr Emlékközpont azoknak az őseinknek állít emléket, akik áldozatvállalásának és hősiességének köszönhető, hogy megmaradtak a székelyek Magyarország és Erdély keleti határainál és…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média