Már nem a háború esetleges lezárásáról, hanem annak mikéntjéről tárgyaltak Szaúd-Arábiában.

Háború és háború!
A korrupt szocialistákkal és a futóbolond zöldekkel elvtelen paktumot kötő néppárt, benne a feleségét, három gyermekének az anyját lehallgató, megzsaroló, majd eláruló magyar péterrel elkötelezte magát a háború mellett.
👉Egy olyan háború mellett, amelyben az EU és benne hazánk semmit sem nyerhet, de mindent elveszíthet.
👉Egy olyan háború mellett, amit a valódi hadviselő felek, az USA és az oroszok sem akarnak folytatni.
👉Egy olyan háború mellett, amely kizárólag a korrupt ukrán politikai elit életben maradását szolgálja.
Lássuk, a helyszínen tartózkodó Dömötör Csaba EP képviselő rövid, lényegbe vágó összefoglalóját:
“Végül minden kiderül. Magyar Péternek mostantól papírja van arról, hogy további háborút akar, és ezt saját aláírásával szentesítette.
Arról van szó, hogy a néppárti-baloldali nagykoalíció az Európai Parlamentben határozat-tervezetet nyújtott be az e heti plenárisra. A szerzők között ott virít Magyar Péter neve is. A szöveg elvileg az európai védelemről szól, de valójában az eddigi legsúlyosabb háborús állásfoglalás.
Nézzük, mit is javasolnak és követelnek:
1. Azt írják, hogy Európa jövője az ukrán hadszíntéren dől el, ezért még több
fegyvert és lőszert kell küldeni. Követelik, hogy mindenki oldja fel a nyugati fegyverrendszerekre vonatkozó korlátozásokat, hogy azokat orosz területen is be lehessen vetni (ezek a 15. pontban találhatóak).
2. Követelik, hogy minden tagország biztosítsa a saját GDP-je 0,25 százalékát Ukrajna katonai támogatására. Ez hazánk esetében legalább évi 200 milliárdos összeg lenne. Ezenfelül egy “többmilliárd eurós” uniós költségvetési sort akarnak létrehozni Ukrajnát támogató eszközökre. (17. és 19. pont).
3. Szerintük az európaiak által biztosított kiképzési műveleteket ukrán területekre is ki kellene bővíteni (16. pont).
4. Magyar Péter és a néppárti nagykoalíció elítéli Magyarországot a múlt heti vétója miatt (19. pont). Nem nevesítik, de egyértelmű, hogy hazánkat akarják pellengérre állítani, mert nem akar háborút. (Magyar Péter saját előterjesztésében saját hazáját „egyik tagállamnak” nevezi.)
Ennek megfelelően jelentősen korlátoznák a tagállamok mozgásterét a katonai és védelmi ügyekben:
5. Azt követelik, hogy a jelenlegi egyhangúság helyett a jövőben minősített többséggel is lehessen dönteni ezekben az ügyekben (58. pont). Ezzel le lehetne söpörni azok álláspontját, akik nem akarnak jobban belegabalyodni a háborúba. Így fogadták el a migrációs paktumot is.
Ezek a legfontosabb követelések.
A dolog tehát úgy áll, hogy Magyar Péter, Manfred Weber és az egész paktumelit további háborút akar, függetlenül attól, hogy az Egyesült Államok, Ukrajna és Oroszország már a tűzszünetről tárgyalnak.
Nem tudni milyen megfontolásból, de hosszú távon is sok ezer milliárdot költenének erre. Mindezt úgy, hogy Európa már eddig is 53 ezer milliárdnak megfelelő összeget tolt a háborúba, amit más területektől kellet elvenni. Ezért csökkentenék a meglévő támogatási programokat, például az agrártámogatásokat.
A Tisza delegációvezetőjétől már eddig is tudtuk, hogy „jól sikerült az óvodai beszoktatás”, de azt nem, hogy ennyire. Most már a gyakorlatban is látjuk, mit is jelent az, hogy nekik „egyfajta kötelességük” igazodni a néppárt álláspontjához.
Azt is értjük, hogy Magyar Péter miért nem válaszol odahaza az ezzel kapcsolatos kérdésekre.
Nincs annyi újságírókat érintő sértegetés, személyeskedő Facebook-poszt és kamera előtti dalolás, ami el tudná fedni a valóságot: azt, hogy Magyar Péter teljesen beállt a sorba, pontosan úgy fütyül, ahogy a támogatói kérik. A háború ügyében, és minden másban is.
A szövegről ma délben lesz szavazás, nem tudjuk, hogy mi lesz a végeredmény, de azt igen, hogy mi a weberi-magyar péteri álláspont.
Kérlek, adjátok tovább, ezeket mindenkinek érdemes tudnia!”
Már nem a háború esetleges lezárásáról, hanem annak mikéntjéről tárgyaltak Szaúd-Arábiában.
2026. január 1-jétől a 30 év alatti anyák a teljes jövedelmükre igénybe vehetik az SZJA-mentességet. Ez 25 ezer nőt érint, akiknek ez havonta akár több mint 100 ezer forintot is jelenthet.
Legyünk büszkék a Cselley családra, és őrizzük meg közösen az örökségüket Mosonmagyaróváron.
akcióba lépett a csℹ️csk️média
azért az kemény, hogy miközben Petykó idegességében kreálja a sztorikat, addig a Tisza Pécs oldal erőteljesen kiáll amellett, hogy Petykó előterjesztőként vett részt egy EP-tervezetben, amely további…
A Fidesz a magyar családokat védi:
10%-os élelmiszer-árrés stop, rezsicsökkentés, édesanyák adómentessége, családi adókedvezmény, 13. havi nyugdíj.
Alaptörvény módosítás. Nekünk Magyarország az első!
Benyújtottuk a parlamentnek az Alaptörvény módosítását.
A liberálisok már az alapvető evidenciákat - különösen…
Én mondtam, hogy fejétől bűzlik a hal.
Hetek óta hallgatom, olvasom, látom, ahogy a tiszások a különböző csatornákon fullba tolják a háborús dumát. Ezt már nem lehet eltitkolni.
Magyar Péter aláírta, a…