A budapesti vizes vébé megint világsiker: a szurkolók, a szervezők, a FINA és a vendégsportolók is imádják.

A románok új világsztárja, a csapat mindkét aranyát behúzó David Popovici például így nyilatkozott: "imádom az ilyen izgalmas versenyeket. Nagyon tetszik a versenydrukk, a lelkesedés, a szurkolás, a versenyszellem és a hangulat. Minél nagyobb a nézősereg, én is annál jobb vagyok".

Persze két ilyen arany után nekünk is minden tetszene, ugyanakkor a kommenteket olvasgatva nemcsak a románok, hanem a magyar szurkolók is őszintén elismerik a 17 éves zseni eredményeit. Megtehetjük: nekünk is van egy Milákunk, ugye. A Popovici mögött bronzérmes Tom Dean - mellesleg olimpiai bajnok - is elismerően szólt: "az utolsó 25-ön minden métert éreztem. A hangulat, az alkalom: ez vitt csak tovább."

Aztán a kanadai Hayley McKelvey, női vízilabdázó is elismerését fejezte ki: "...imádok itt lenni, már a 2017-es vébén is itt voltam. Jó itt játszani és a hangulat óriási."Majd az edzőjük, David Paradelo is hozzátette: "nem nehéz ilyen hangulatban játszani, hatalmas. Ha minden vízilabdameccs ilyen lenne, mindennap játszanánk." Jessica Gaudreault , a kanadaiak kapusa: "őszintén szólva, nagyon szeretünk ilyen hangulatban játszani. Legutóbb 2017-ben találkoztunk ugyanitt, ugyanilyen volt és nagyon izgatottan vártuk az újabb mérkőzést, mert ilyet Kanadában nem tapasztalunk."

A magyar csapat egyelőre két arannyal és egy ezüsttel az éremtáblázat 11. helyén áll, éppen Romániát megelőzve. Szurkoljunk, hogy ehhez még sikerüljön hozni - de akárhogy is nézzük, ez már világszám. Ráadásul rendszeres a telt ház, még üzletileg is sikeres az eseménysorozat. A vébére szánt 30 milliárd miatt sokan fanyalognak az interneten, de valójában ők se gondolhatják komolyan: hiszen ugyanők akartak uszodákat a stadionok helyett! Hát tessék, ez már csak jó lesz.

#FINA2022 #Budapest2022 #vízilabda

Milyen magyar gyökerekkel rendelkezik a brit trónörökös?
Miért szereti az erdélyi vidéket és hol ültetett almafákat?
Értékválasztási kérdésekről, személyes élményekről is beszélt Károly herceg a…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye