CSAK ELLENZÉKI VÁGYÁLOM A "BUDAPEST LIBERÁLIS VÁROSÁLLAM" ELKÉPZELÉSE - OTT IS ERŐSÖDÖTT A FIDESZ

Minden eddiginél erősebben tört felszínre Karácsonyék gondolataiból a régi demszkysta vágykép, hogy Budapest lenne a szabadság utolsó mentsvára, egyfajta ellenzéki és liberális "safe space", ahonnan ők majd mindent újjáépítenek.

Nos, azon túl, hogy nem nagyon építenek semmit, csak rombolnak, azt felejtik ki itt sokan sebeik megérdemelt nyalogatása mellett, hogy:

-Budapesten továbbra is a Fidesz a legerősebb párt 40+%-os listás eredménnyel (de ha nem is volna, a fideszes lakókkal mi lenne?)
-Karácsony pár napja még 50, de inkább 60%-os ellenzéki arányról álmodozott az ATV-ben, ehhez képest kemény 47,3%-ot értek el listán
-A 2019-es önkormányzati eredményekhez képest is javult a Fidesz a fővárosban
-Karácsony az összes választókerületet be tervezte húzni, ehhez képest jelenleg két kerületet is visznek a kormánypártok.

Karácsony úr biztosan egy nagyon finom pannonhalmai fehérbort bukott a barátjával szemben (arra fogadott ugyanis, hogy Budapestet 100%-ban viszi az ellenzéki összefogás). De hát ilyen az élet: csapásokat adunk, és csapásokat kapunk! Ezek szerint tényleg csak a Borkai-botránnyal voltak képesek ekkora sikerre 2,5 éve, ennyit tudnak.

#városállam #aszabadságszigete #nálunktermelikmegazösszesGDPt

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye