Nobel-békedíjra jelölték Böjte Csaba atyát
Közölte facebookos oldalán ma reggel Kásler Miklós. Az emberi erőforrások minisztere szerint a ferences rendi szerzetes az elmúlt évtizedekben egy, az ideológiákon és a politikai érdekeken is túlmutató gyermekmentő programot hozott létre. "Csaba testvér filozófiája az, hogy olyan keresztény alapvetéseket vezessen be az ott élő gyermekek felkarolásánál, amely túlmutat a kulturális különbségeken és a történelmi ellentéteken. Böjte Csaba testvér a vasfüggöny leomlásakor kezdte papi szolgálatát. Az immáron több mint 3 évtizedes humanitárius tevékenységével lebontotta a Kelet-Közép Európában élő nemzetiségek közti falakat, amivel egyszerre példaként és jó gyakorlatként is szolgál az egész emberiség számára." – tette hozzá Kásler Miklós.
Kontra-vélemény: méltó és nemes kezdeményezés, kevesen érdemelnék meg jobban Böjte Csaba atyánál az elismerést. Természetesen abban a világban, ahol egy folyamatosan háborúzó Barack Obama lehetett minden irányból felnyalt díjazott, és az utolsó élő civiljéig katonásdit játszó Zelenszkij komoly esélyekkel indulhat az elismerésért, ott ez legfeljebb belföldön lehet jelzésértékű.
Hajrá, Csaba atya!
/posztok.hu







