Nobel-békedíjra jelölték Böjte Csaba atyát

Közölte facebookos oldalán ma reggel Kásler Miklós. Az emberi erőforrások minisztere szerint a ferences rendi szerzetes az elmúlt évtizedekben egy, az ideológiákon és a politikai érdekeken is túlmutató gyermekmentő programot hozott létre. "Csaba testvér filozófiája az, hogy olyan keresztény alapvetéseket vezessen be az ott élő gyermekek felkarolásánál, amely túlmutat a kulturális különbségeken és a történelmi ellentéteken. Böjte Csaba testvér a vasfüggöny leomlásakor kezdte papi szolgálatát. Az immáron több mint 3 évtizedes humanitárius tevékenységével lebontotta a Kelet-Közép Európában élő nemzetiségek közti falakat, amivel egyszerre példaként és jó gyakorlatként is szolgál az egész emberiség számára." – tette hozzá Kásler Miklós.

Kontra-vélemény: méltó és nemes kezdeményezés, kevesen érdemelnék meg jobban Böjte Csaba atyánál az elismerést. Természetesen abban a világban, ahol egy folyamatosan háborúzó Barack Obama lehetett minden irányból felnyalt díjazott, és az utolsó élő civiljéig katonásdit játszó Zelenszkij komoly esélyekkel indulhat az elismerésért, ott ez legfeljebb belföldön lehet jelzésértékű.

Hajrá, Csaba atya!

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye