Válasz az ukrán miniszterelnök-helyettesnek
"Nem támogatják a szankciókat. Nemhogy fegyvert nem adnak, de nem is engedik át más országokból származó fegyverszállítmányokat a területükön. Valójában mindenre nemet mondanak. Lassacskán Budapest hivatalos retorikája nyíltan oroszbarát lesz. Mi az? Vagy talán a mi Kárpátaljánkat akarod? Mit akarnak? Olcsó orosz gázt? Vagy netán a mi Kárpátaljánkat?"
Ezúttal Irina Verescsuk, ukrán miniszterelnök-helyettes kezdte el kóstolgatni Magyarországot, és akkor még finoman fogalmaztunk. Feltűnt, hogy az ukrán vezetés sose kér vagy szeretne, hanem kinyilatkoztat, diktál, igényét nyújtja be? Mintha éppen Moszkvát zárták volna körbe az utóbbi napokban.
Össze vagyunk zavarodva, hiszen maga Márki-Zay Péter vetette nemrég Orbán Viktor szemére, hogy fegyvereket szállít Ukrajnának - és hogy Magyarország végül az oroszok elleni szankciókat is megszavazta (nem mintha ez baj lenne). Sőt, még azt is hozzátette, hogy ugyanígy cselekedne, Kunhalmi Ágnes pedig bécsi fórumán hasonlóképpen elismerte a kormány háborús politikáját - miszerint ők is ugyanezt tették volna.
Egyszóval Verescsuk asszonynak azt ajánljuk, hogy mindezt előbb beszéljék meg Márki-Zayékkal - bár megértjük, hogy ebben a helyzetben nincs jobb dolguk, mint Magyarországgal foglalkozni.
/posztok.hu








