Már okosabb a mesterséges intelligencia ,mint az egész tiszás szekta együtt ...

️Megkérdeztem a ChatGPT-t, hogy szerinte mi Orbán Balázs üzenete 1956-tal kapcsolatban és milyen következtetést von le belőle:
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Ez a szöveg politikai jellegű üzenetet hordoz, amely Magyarország 1956-os forradalmából levont tanulságokra hivatkozik. Az elhangzottak alapján a következő következtetések vonhatók le:

Üzenet:
'56-os forradalom tanulsága: A beszélő a magyar történelem fontos eseményére, az 1956-os forradalomra utal, és azt állítja, hogy az ebből levont tanulságok befolyásolják Magyarország jelenlegi politikai álláspontját. Az akkori eseményekből való óvatosság és az emberéletek védelme kiemelt prioritásként jelenik meg.

Kritika Ukrajnával és Zelenszkijjel szemben: A szöveg kimondatlan kritikát fogalmaz meg Ukrajna és annak elnöke, Volodimir Zelenszkij döntéseivel kapcsolatban, amelyek a háborúhoz vezettek. A beszélő szerint Ukrajna szuverén joga volt dönteni, de azt is hozzáteszi, hogy ha Magyarországot kérdezték volna, nem tanácsolták volna ezt az irányvonalat, mert "felelőtlenségnek" tartja, ahogyan Ukrajna belekerült a háborús helyzetbe.

Óvatosság a háborúval kapcsolatban: A beszélő az '56-os eseményekre hivatkozva hangsúlyozza, hogy Magyarország óvatosan bánik a konfliktusokkal, különösen akkor, ha emberéletekről van szó. A magyar forradalom veresége és a súlyos következmények megtanították az ország vezetésének, hogy kerüljék a felelőtlen döntéseket, amelyek sok ember halálához vezethetnek.

Nemzetközi politika és Magyarország semlegessége: A szöveg sugallja, hogy Magyarország nem kíván aktívan részt venni a háborúban és tartózkodik attól, hogy közvetlen véleményt nyilvánítson Ukrajna döntéseiről, miközben elismeri azok szuverenitását. Ez azt sugallja, hogy Magyarország inkább távol marad a konfliktus éles kritikájától, de utal rá, hogy más irányvonalat képviselne, ha hasonló helyzetben lenne.

Következtetések:
Óvatosság és felelősségtudat: Magyarország kormánya a szöveg alapján óvatos és felelősségteljes politikát folytat, amely az emberi életek védelmét helyezi előtérbe. A '56-os forradalom tanulságaiból kiindulva az ország igyekszik elkerülni azokat a helyzeteket, amelyek háborús konfrontációhoz vezethetnek.

Kritikus, de semleges álláspont: A beszélő burkoltan bírálja Ukrajna vezetésének döntéseit, ugyanakkor nem nyíltan támadja őket, mivel elismeri azok szuverenitását. Ez egyfajta diplomatikus megközelítést tükröz, amely azt mutatja, hogy Magyarország egyensúlyozni próbál a semlegesség és az események kritikája között.

Történelmi tapasztalatok alkalmazása: A szöveg azt a gondolatot erősíti, hogy Magyarország vezetése a történelmi események tapasztalataiból merít, és ennek fényében alakítja ki jelenlegi politikai irányvonalát, különösen a nemzetközi konfliktusok kezelésében.

Ursula von der Leyen és Magyar Péter európai pártcsaladja, konkrétan és tényszerűen azt teszi, amit a a globális pénzhatalom mond nekik, és az amerikai demokrata párt is ennek a halmaznak a része.
Ezt…

Látjátok, az összetett mondatokból mindig baj van. Meg kontextus is kell, rengeteg a bonyodalom. Ki kell rakni a plakáton a tőmondatot, azt meg is vagyunk.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média