️A belgák az ötvenes években, a Világkiállításon a rabszolgáikat mutogatták az állatkertben.

1958-ban még Belgium uralta a ma Kongói Demokratikus Köztársaság néven ismert országot Afrikában, ahol óvatos becslések szerint is legalább 10 millió rabszolgát mészárolt le 2. Lipót belga király, ritka brutális módon.
Az ásványkincsekben gazdag terület a sajátjánál nyolcvanszor nagyobb, így a gazdasági előnyök mellett a Nagy-Britannia és Franciaország árnyékában élő kis európai országnak presztízst is kölcsönzött a nemzetközi színpadon. Az Expo '58-ra ennek a fitogtatására szolgáló alkalomként tekintettek a belgák, beteljesítendő a Kongóval való szerintük különleges kapcsolatot.
(Konkrétan mocskos rabszopgatartók és népirtók.)

A párizsi Eiffel-toronyra válaszul épült Atomium lábánál nyolc hektáron hét pavilon mutatta be többek között a Kongó bányászatát, művészeteit, közlekedését és földművelését. A kiállítás e részének Kongorama volt a neve. Három hektárnyi trópusi kertjében kongói férfiak, nők és gyermekek voltak napi szinten kiállítva, „hagyományos” ruhákban, bambuszkerítés mögött.

Az embereket szerepeltető állatkertek nem voltak újdonság nyugaton, a 20. század elején rendszeresen voltak ilyenek Londonban, Párizsban, Oslóban és Hamburgban. 1906-ban New Yorkban egy hegyezett fogú kongói fiatalembert a majomházban szállásolt el a bronxi állatkert. 1897-ben II. Lipót belga király 267 kongóit hozatott kiállítani a Brüsszeltől keletre lévő Tervurenben található palotájába. A négymilliós Belgium lakosságából 1,3 millióan jöttek el megnézni, ahogy a királyi tavakon eveztek kenuikban – a legjobban egy erre a célra kifeszített kötélhídról lehetett látni.

1897 nyara rettentően hideg volt, és a kongóiak közül heten haltak meg tüdőgyulladásban vagy influenzában – testeiket egy jelöletlen tömegsírba vetették a helyi temetőben. A „kiállítás” azonban annyira népszerű volt, hogy egy állandó változatát hozták később létre: ez lett a Kongó Múzeuma, amelyet ma Közép-Afrika Királyi Múzeumának hívnak.

Az 1958-as kiállítás nem volt ilyen nagyszabású, de tartalmában hasonló volt. Felállítottak egy „tipikus” kongói falut, ahol szalmakunyhók mellett végezték napi tevékenységeiket a kongóiak, miközben a fehér látogatók gúnyolták őket. „Ha nem volt reakció, akkor banánt vagy pénzt dobáltak át a bambuszkerítésen” – írta egy újságíró. Egy másik beszámoló arról írt, hogy az emberek arról beszéltek, elmennek „megnézni a négereket az állatkertben.”

Médiatörténelmi pillanat az ATV-ben: Vadai szerint Orbán engedte be Európába a te**0ristákat

Drot.info:
Ágnes azt a mesét próbálta előadni az ATV-ben, hogy Orbán Viktor árasztotta el migránsokkal…

ENNYIT AZ "ÖSSZESZERELŐÜZEMRŐL"

"Kecskemét világszinten a legjobban teljesítő gyáraink közé tartozik"

Több milliárd eurós befektetést hajt végre kecskeméti üzemében a Mercedes-Benz, főszerepet adva az…

Brüsszelben terrortámadás. Franciaországban polgárháborús hangulat. A Közel-Kelet lángokban. Ukrajnában százak halnak meg naponta. TE MEG ITT PANASZKODSZ, HOGY ELFOGYOTT A JEGY AZARIÁRA

️A belgák az ötvenes években, a Világkiállításon a rabszolgáikat mutogatták az állatkertben.

1958-ban még Belgium uralta a ma Kongói Demokratikus Köztársaság néven ismert országot Afrikában, ahol…

Szarházy Áki megint hazudott, de akkorát kapott, hogy a fal adta a másikat..

Íme, lehull a lepel
Tudja meg mindenki, hogy Hadházy Ákos hazudott velem és a családommal kapcsolatosan. Kérlek osszátok…

IGEN! A Telex.hu a TASZ-al azért sír mert NEM VOLT TÜNTETÉS PALEEZTINA MELLETT!!

Azt hittük a legutóbbi, a rendőröket hibáztató cikk után nem lesz lejjebb, de mindig meglepetést tudtok okozni.. Szóval.…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média