Ez az utca emberének a véleménye Magyar Péter fenyegetőzéseiről, de itt még nincs vége! Ha a teljes kép érdekel nézd meg a Vox Populi legújabb adását a Patrióta YT csatornán!
Hol a hangsúly? Ha a harmadik o-n, akkor a дорогóй drága, értékes dolgot jelent. Ha viszont a második o-n, akkor a дорóгой utat (példásul a fejlődését), vagy valamilyen eszközt jelöl, amivel elérünk valamit (például a csillagokat). Igen, a звёзд csillagok (ragozott alak). Így lett a kezemben tartott könyv (szójátékos) címe Дорóгой звёзд.
Farkas Bertalan „первый венгерский космонавт”/első magyar volt az űrben, s mint a mesében, hetedik a kozmoszt meghódító nemzetek űrhajósai között.
Az emberes űrrepülések terén a szovjetek megelőzték az amerikaiakat: a világelső orosz Jurij Gagarin Bajkonurból indult a Vosztok 1 űrhajóval Föld körüli egyfordulatos útjára, 1961-ben.
Gagarin tragikus körülmények között, kiképzés közben, repülőbalesetben hunyt el 34 évesen. A róla elnevezett kiképzőközpontban készítették fel Farkas Bertalant a Szovjetunió vezette Interkozmosz űrkutatási együttműködés keretében. Űrhajós kiképzését 1978-ban kezdte meg, majd 1980-ban a Szojuz–36 űrhajó fedélzetén elindult a világűrbe.
A Szovjetuniót uraló rezsimekhez a magyar nemzet kollektív tudatában rengeteg történelmi bűn, fájdalom tapad. Az ilyen történeteket előtt, mint Farkas Bertalané azonban, fejet kell hajtanunk. Az életét kockáztatta, igen, az CCCP égisze alatt. De első magyarként láthatta a bolygónkat odafentről. Azzal a tapasztalattal és egy életen át tartó szakmai munkájával, elhivatottságával szolgálta/szolgálja a hazáját. Egy a kozmoszban ragyogó, magyar csillagok között. És velünk van még – Isten éltesse!
Farkas Bertalan tanúja lehet a Hunor magyar űrhajósprogramban kiképzett második magyar űrhajós, Kapu Tibor sikerének (az óriási dolog, hogy a tartalékos űrhajósunk is van, Cserényi Gyula 35 éves villamosmérnök, hiszen nem tud minden ország tartalékos kutatóűrhajóst jelölni az űrhajós programokban).
„Az »indítási ablak« az idei év végétől jövő év közepéig van, de a NASA hatásköre meghatározni azt, hogy mikor lesz pontosan az űrutazás. Ezt remélhetőleg heteken belül közlik”– nyilatkozta Ferencz Orsolya az űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Az űrhajósprogramot számos intézmény segítette: a Magyar Honvédség a Gripenekkel, valamint szárazföldi és vízi túlélő kiképzéssel, a Terrorelhárítási Központ izolációs tréninggel, a Semmelweis Egyetem pedig speciális szűrővizsgálatokkal járult hozzá a sikerhez.
Farkas Bertalan anno az Interkozmosz program keretében (CCCP) járt odafent, most Kapu Tibor a NASA-val együttműködve (USA) készül a csillagok közé.
Mi mindkettőjükre, és minden szakemberre, közreműködőre büszkék vagyunk, akik lehetővé tették/teszik a csodát, amiből hazánk, nemzetünk gyarapodik, tanul.
Mert tudjuk, hol a hangsúly. Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!️
A könyv kiadója a HM Zrínyi, 2020. Ajándékba kaptam egy kedves ismerőstől. Köszönöm!