A héten 103 éve, 1921. augusztus 21-én szabadult fel a 33 hónappal korábban Magyarországtól elcsatolt Pécs és Baranya a hazaáruló Pécsi Szocialista Párt és csatlósai által egy héttel korábban kikiáltott Baranyai Szerb-Magyar Köztársaság rabsága alól.

A hazaáruló Linder Béla (ex honvédelmi "nem akarok több katonát látni" miniszter) pécsi polgármester és a Doktor Sándor és Dobrovits Péter vezette szocialista-kommunista politikusok Belgrádban hajbókolva könyörögtek a szerb felső köröknek, hogy katonai invázióval szállják meg Pécset és védjék meg őket a magyar honvédség közelgő felszabadító támadásával szemben, holott még az egy évvel korábban Magyarországra kényszerített trianoni békediktátum is hazánk részeként ismerte el Pécset és Baranya vármegye jelentős részét.

A modern magyar történelem ezen legaljasabb árulásához csak a pécsi szocialisták utódainak, élükön Kádár Jánosnak az 56-os, szovjetekkel kötött paktuma hasonlítható. A jelentős különbség a két esemény között, hogy a szerbek nemet mondtak a pécsi szocialistáknak, így a bábállamuk egy hét után összeomlott. A magyar csapatok, Soós Károly altábornagy vezetésével felszabadították Pécset, az árulók pedig elmenekültek és soha nem tértek vissza.

Nyíregyháza, 15. CANTEMUS Nemzetközi Kórusfesztivál záró összkar Szabó Soma vezényletével 2024. augusztus 20-án:
"Felkelt a napunk, István a mi urunk,
Árad a kegyelem fénye ránk!
Hálás a szívünk,…

Mindenkinek köszönjük a türelmet
Az időjárási helyzet minden szempontból biztonságos, 2️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣ órakor elkezdődik a tűzijáték

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média