Tavaly csaknem megháromszorozódott – nagyjából 190-re emelkedett – a Dél-Koreába átszökő észak-koreaiak száma az előző év adataihoz képest – jelentette be szerdán a szöuli országegyesítési minisztérium.
Dél-Koreában jelenleg több mint 34 ezer, Észak-Koreából átszökött ember él, aki a krónikus élelmiszerhiány és a politikai elnyomás elől menekült el.