Nyomozás indult az olasz kulturális minisztérium államtitkára, Vittorio Sgarbi ellen azzal a gyanúval, hogy egy törvénytelenül beszerzett festményt mutatott be saját tulajdonaként egy kiállításon – jelentette be szerdán a közép-olaszországi Macereta ügyészsége.
A nyomozás a Rai televízió egy decemberi riportja alapján kezdődött.