A péntek délelőttig beérkezett első, részleges adatok arra vallanak, hogy a kormányzó brit Konzervatív Párt komoly mandátumveszteségeket szenvedett az előző napi angliai helyhatósági választásokon.
Rishi Sunak konzervatív párti brit miniszterelnök első pénteki nyilatkozatában „csalódást keltőnek” nevezte a körvonalazódó súlyos tory vereséget.