A Kijevtől délkeletre fekvő település, Boriszpil polgármestere felszólította a lakosságot, hogy mindenki távozzon onnan. „Arra kérem a civil lakosságot, hogy...
A polgármester azzal érvelt, hogy minél kisebb a civil lakosság száma a városban, annál könnyebben tud dolgozni a hadsereg.