Újabb katasztrófa fenyeget La Palma szigetén, ahol a földrengés két lávafolyamot is elindított. A vulkán több mint három hete tört ki, de a tűzhányó továbbra is aktív, több száz embernek kellett elhagynia otthonát – hangzott el az M1 Ma reggel című műsorában.
Juhász Árpád geológus elmondta, hogy megtervezhető-e a lakosság kimenekítése.