A címben idézett mondat mára a magyar futballtörténelem egyik szállóigéjévé vált, amely arra az angol válogatottra ragadt, amely fél évvel az Évszázad mérkőzése után visszavágni érkezett a magyar fővárosba. A revánsból semmi sem lett, Budapest istenei pedig a földre száll...
Budapest istenei 1954. május 23-án a földre szálltak, hogy elkápráztassák a Népstadion nézőit: az Aranycsapat magabiztos 7️⃣-1️⃣-gyel küldte haza a világbajnokságra készülő angol válogatottat.