8 év után lemond az NKE Tanácsadó Testületének elnöki posztjáról Orbán Balázs. Ezt tegnap jelentette be. Közben konfliktus van a Színház- és Filmművészeti egyetemen is, ahol a diákok és egyes oktatók a kuratórium és a rektor lemondását követelik. A MOME kuratóriuma és felügyelőbizottsága pedig napokkal ezelőtt lemondott. A választások után nagy változások lehetnek az alapítványi fenntartásba került egyetemeknél, Lannert Judit leendő miniszter szerint felül kell vizsgálni az alapítványi modellt.
/posztok.hu







