A Magyar Érdemrend parancsnoki keresztjével tüntették ki Farkas Bertalant, az első magyar űrhajóst. Az elismerést a nemzetközi és hazai tudomány szolgálatában végzett példaértékű munkájáért kapta, az űrkutatás és csillagászat népszerűsítéséért, valamint az új űrhajó...
Farkas Bertalan 1980. május 26-án indult a világűrbe Valerij Kubaszov űrhajóstársával.