Index interjú
A beszélgetésben szó volt a közelgő választásokról, a Dunakanyar jövőjéről, a térség fejlesztési terveiről és az aktuálpolitikai kérdésekről is.
Számomra a legfontosabb, hogy a…
Selmeci hagyományok, 23. kérdezd a minisztert fórum Sopronban az egyetemen
Soproni Egyetem csodás arborétuma adott helyt a 23. kérdezd a minisztert fórumnak, ahol mindentől szabadon kérdeztek, véleményt cseréltünk, és egy jót beszélgettünk.
Először is köszönet a finom kávéért, és a kókuszos kenyérért, feltöltött mindazzal az energiával ami kellett a fórumhoz.
És a Selmeci hagyományokról szóló ének is a végére kikerekedett mikorra a feleséget is megtalálta a kereső egyetemista, így nem kellett családügyi miniszter mivoltomban interveniálni.
A világ fenntarthatósági egyetemi listáján a 99. helyhez gratulálok!
Jó volt látni, hogy a hagyomány mint erődmérnök, óvodapedagógia mellett ott van a kreatív ipar is!
És sorjáztak a kérdések, és válaszok:
- ahogy mondtam, ígértem alakul az ösztöndíj kérdés is!
- kollégium fejlesztés kell Sopronban is a jelenlegi 1000-ről legalább 1500 ra szükséges emelni
- megújult doktori képzésről, hogyan lehet gyorsabban elvégezni (jogszabályi keretek adottak)
- hogyan lehet a Pannónia programmal Indonéziába eljutni
- mi a külhoni képzési stratégia
- és volt szó az Erasmus programból való kizárásról is, higgadtan és tényszerűen
- mi több remélem megalakul az erdőmérnökök és kreatív tervezők között az a munkacsoport ami bemutatja az erdőtelepítési stratégiát
Abban is megállapodtunk, hogy ideje hogy az Egyetemnek a városban legyen egy két törzshelye!
Jó beszélgetés, jó közösség, még ha egyes kérdésekben volt egyet nem értés is, de mindez jó hangulatban!
Köszönöm a meghívást!
Index interjú
A beszélgetésben szó volt a közelgő választásokról, a Dunakanyar jövőjéről, a térség fejlesztési terveiről és az aktuálpolitikai kérdésekről is.
Számomra a legfontosabb, hogy a…
Európa nyugati fele teljes háborús pszichózisban él. Nekik nem drága saját fiaikat feláldozni, nekik nem drága nemcsak az utolsó centeket odaadni, de egy 90 milliárd eurós gigahitelt is az európai…
Bárki bármit mond, én nagyon büszke vagyok arra, hogy Magyarország egyik legszebb városában, Baján élhetek és, hogy Bajáért dolgozhatok nap mint nap.
Hajrá, Baja!

Brüsszelben megszületett a
Zelenszkij-terv.
A cél világos: Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása — bármi áron.
Ha kell, a szabályok félretolásával.
Ha kell, politikai nyomásgyakorlással.
Ha kell,…
EU-csúcs, a kulisszák mögött 
Ukrajna tagsága csak háborút és gazdasági csődöt hozna a nyakunkra, azt meg kell akadályozni.
Aki saját elmondása szerint sem tudott nemet mondani egy droggal teli partira, az hogy mondana nemet akkor, amikor a brüsszeliek kérnek valamit?
Egyeztetés Soós Zoltán polgármesterrel és Kovács Levente alpolgármesterrel Marosvásárhelyen.
Hello, maci!
🐻
Úton Székelyföldön.