Magyarország a harmadik legígéretesebb ország a Standard and Poors hitelminősítő Strategic Opportunity Indexe szerint a fejlődő országok körében - messze maga mögé utasítva Lengyelországot és a többi, elemzésből kimaradó Kelet- és Közép-Európai országot.

Mit jelent ez és hogy miért fontos, elmondom három percben és öt pontban.

A világ országainak államadósság besorolását készítő és ezzel a befektetők számára bizalmi horgonyként szolgáló Standard and Poors elemzői adatalapon kimutatták friss tanulmányukban, hogy Malajzia és Thaiföld után közép távon a magyar gazdaságban rejlik a legnagyobb fejlődési potenciál. Ezt a potenciált fejezik ki az általuk levédett ún. Stratégiai Lehetőség Indexszel, amelyben a potenciált öt tényezőre bontották:

1. Támogató gazdaságpolitika: megmutatja, hogy milyen a vállalkozások szemszögéből a gazdaságpolitika minősége, valamint az adózási és a szabályozási környezet;

2. Intézmények minősége: megmutatja, hogy mennyire stabil és kiszámítható a jogi és a pénzpiaci környezet;

3. Logisztikai környezet: megmutatja, hogy mennyire kiterjedt és megbízható a közlekedési infrastruktúra és a beszállítói láncok működése;

4. Piaci potenciál: kifejezi, hogy mennyire nyitott, innovatív és vonzó a belső piac a vállalkozók számára;

5. Erőforrások elérhetősége: megmutatja, hogy a vállalkozás indításhoz szükséges erőforrások, különös tekintettel a munkaerőre és a tőkére vajon megfelelő minőségben állnak-e rendelkezésre.

Sok mindent gondolhatunk Magyarországról és a magyar gazdaságról, de amikor a bennünket magyarokat inkább bizalmatlanul, sőt egy évtizede még hevesen bírálón szemlélő hitelminősítő 90 országot vizsgálva a harmadik helyre rangsorol, akkor abban lehet valami.

Tudom, hogy sok vállalkozást nagyon érzékenyen érint a háború és a szankciók miatti beszűkülése az európai piacoknak. Az energiaárak miatt megugró infláció jelentős összegeket vett ki az európai családok házi költségvetéseiből és ez a pénz egyenesen a nyersanyagtermelő országok családjainak zsebébe vándorolt. Azon dolgozunk, hogy Magyarország erről a negatív európai tendenciáról a gazdasági semlegesség stratégiájával és a Kormány új, 21 pontos gazdasági akciótervével leváljon, és 2025-ben a 3-6 százalékos sávban növekedjen.

Hajrá, magyar vállalkozók!
Hajrá, magyar családok!

(Tanulmány és vonatkozó ábra a kommentek között.)

Nemzeti konzultáció. Brüsszel kereskedelmi háborút indított a keleti országok ellen. Szerintük ehhez Magyarországnak is csatlakoznia kell még akkor is, ha ez kárt okozna a gazdaságnak. A kormány uniós…

Az EU példátlan kihívásokkal néz szembe: Ukrajnában háború tombol, a migráció miatt a schengeni térség összeomolhat, az EU gazdasági növekedése lemaradt az USA és Kína mögött, és súlyos konfliktusok…

Brüsszelből más eredményt reméltek, de Georgiában győzött a kormányzópárt.

Az országnak olyan vezetése lesz, amely a szuverenitás és a családok védelmére alapozza politikáját, azt a politikát, amivel a…

Mi gratulálunk a Georgian Dream pártnak a georgiai emberek bizalmának elnyeréséért, illetve megőrzéséért, készen állunk a kölcsönös tiszteletre alapuló együttműködés fejlesztésére és az európai…

Európában is egyedülálló a magyar rezsicsökkentés
Az uniós statisztikai hivatal is megerősítette, hogy a magyar energiaárak a legalacsonyabbak az EU-ban

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média