𝐇𝐚́𝐛𝐨𝐫𝐮́ 𝐯𝐚𝐠𝐲 𝐛𝐞́𝐤𝐞?
𝐁𝐥𝐨𝐤𝐤𝐨𝐬𝐨𝐝𝐚́𝐬 𝐯𝐚𝐠𝐲 𝐤𝐨𝐧𝐧𝐞𝐤𝐭𝐢𝐯𝐢𝐭𝐚́𝐬?
️Húsbavágó kérdések és nem csak szerintünk magyarok szerint sodortatik a világ rossz irányba. Elmondom egy percben, hogy számunkra magyarok számára mit jelent ez a megélhetésünk szempontjából.
Lawrence Wong Szingapúr május 15-én megválasztott miniszterelnöke szerint „nyitott gazdaságú kis országként Szingapúrt a nemzetközi konfliktusok és rivalizálások is érinteni fogják.” Akárcsak Magyarországot - tehetjük hozzá.
Az orosz-ukrán háborúhoz földrajzilag közeli országként látjuk, mennyit veszít Magyarország egy olyan háborún, amelyből eddig tudatosan kimaradtunk és ha rajtunk múlik, ki is maradunk: csak a háború első két évében 4,2 százalékot veszítettünk gazdasági teljesítményünkből. Példának okán a kieső adóbevételekből meg lehetne duplázni az egyetemeink költségvetését.
🤝 Az emberélet védelmén túl ezért is fontos számunkra, hogy minél előbb fegyverszünetet és békét kössenek a háborúzó felek.
A háborúhoz vezető első lépés a blokkosodás és a másik fél szempontjainak teljes figyelmen kívül hagyása.
Ezért a Makronóm Intézet stratégiai elemzői azt vizsgálták, hogy a világgazdaság blokkosodásán mennyit veszít Európa: 𝐡𝐚 𝐚𝐳 𝐄𝐔 𝐥𝐞𝐯𝐚́𝐥𝐧𝐚 𝐊𝐢́𝐧𝐚́𝐫𝐨́𝐥, 𝐦𝐞́𝐠 𝐚 𝐥𝐞𝐠𝐨𝐩𝐭𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚́𝐛𝐛 𝐟𝐨𝐫𝐠𝐚𝐭𝐨́𝐤𝐨̈𝐧𝐲𝐯 𝐞𝐬𝐞𝐭𝐞́𝐧 𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐢𝐧𝐞𝐧𝐬𝐮̈𝐧𝐤 𝐞𝐥𝐯𝐞𝐬𝐳𝐢́𝐭𝐡𝐞𝐭𝐢 𝐠𝐚𝐳𝐝𝐚𝐬𝐚́𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐥𝐣𝐞𝐬𝐢́𝐭𝐦𝐞́𝐧𝐲𝐞́𝐧𝐞𝐤 𝟎,𝟔 𝐬𝐳𝐚́𝐳𝐚𝐥𝐞́𝐤𝐚́𝐭, ami Horvátország éves GDP-jének vagy a Közös Agrárpolitikára (KAP) évente költött forrás közel kétszeresének felel meg.
Ez az, amiért az emberélet elsődlegességén túlmenően is Magyarország a béke és konnektivitás elkötelezettje.
#háború #béke #konnetivitás #blokkosodás #magyarország #geopolitika