A természet iskolája, elődeink tanítása.

Szenteste, az adventi időszak utolsó napja a néphagyomány szerint dologtiltó nap volt, csupán a takarítás és a sütés-főzés volt engedélyezett. A férfiak ellátták az állatokat, a ház körül rendet raktak, a nők a konyhában tevékenykedtek, ünnepélyesen megterítették a karácsonyi asztalt.

A karácsonyi abrosznak mágikus erőt tulajdonítottak, ezt használták a következő évben a gabona vetésénél, valamint ezzel takarták le a beteget. Népszerű volt a babból, lencséből, mákból készült étel, amelyek a gazdagságot voltak hivatottak jelképezni.

Az ünnepi vacsorához tartozott még az alma is, amelyet annyi gerezdre vágtak, ahányan ültek az asztalnál. A vacsora közben keletkezett morzsát megőrizték, amit rontás ellen, orvosságként használtak.

A Délvidéken karácsonykor is ápolják a magyar népművészetet.

Az Oeconomus csapata ezzel a közösen készített mézeskaláccsal szeretne kívánni az olvasóinknak és partnereinknek áldott, békés karácsonyt, és nagyon boldog új évet!

A lényeg, hogy így év végére nyíltan megüzeni a nemzetközi baloldal, hogy miről szól a harc jövőre is: a gyerekeinkről és a szuverenitásunkról.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média