️ A Káli-medence legkisebb falujából, Kékkútról származik az egyik legrégebbi hazai ásványvizünk. Már a neve is arra utal, hogy forrása ismert volt elődeink, sőt, már a rómaiak idején is.

A leletek szerint ugyanis Kékkút a legfontosabb római út mentén feküdt, ami Itáliát és a mai Óbudát kötötte össze. ️ A legenda úgy tartja, hogy Theodora császárné kedvenc itala volt az itt fakadó enyhén szénsavas, ásványokban gazdag víz, erre is utal a forrás modern kori neve.

1907-ben kezdték el palackozni a forrás vizét, ekkor még Anna néven. Hamar sikeressé vált, 1912-ben egy nemzetközi kiállításon aranyérmet is nyert. 1924-ben hivatalosan is ásvány-, illetve gyógyvízzé minősítették az itteni vizet. Kisebb kihagyással és tulajdonosváltásokkal, de az üzem a mai napig működik.

A falu keleti végében találjuk a Theodora-forrást, amelynek háza egy jellegzetes Balaton-felvidéki homlokzatra emlékeztet. Theodora, illetve Kékkő néven két tanösvényt is bejárhatunk a környéken, amelyek a Káli-medence természeti értékeit fűzik fel egy-egy útvonalra.

Niedermüller Péterék csődbe vitték az önkormányzatot, és most az erzsébetvárosi családokkal akarja megfizettetni ennek az árát: 4️⃣0️⃣0️⃣ millió forintos büntetőadót vetne ki a kerületi…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média